Blog

Yatak Odasında Doğru Mobilya Konumlandırma

Yatak Odasında Doğru Mobilya Konumlandırma

Evimiz; en özgür olduğumuz yerdir. Benliğimizin tamamen ortaya çıktığı, kendimizi en şeffaf ve koşulsuz ifade ettiğimiz, en güvenilir yer yaşam alanlarımızdır. Benliğimizi yansıtacağımız evimiz için öncelikle doğru mobilya seçimini yapmamız gerekir. Bunun içinde; tarzımızı ve zevklerimizi göz önüne alıp, nelerin bizi ifade edebileceğini listelememiz gerekmektedir.

Yatak odamız; en özelimiz ve en güzelimiz, evimizin kıymetli köşesi ve en rahat dinlenip yeni güne hazırlandığımız alanlardır. Sevginin, tutkunun, aşkın temsili; somutlaşmış hali yatak odamızdır. Sıcaklığın ve samimiyetin hakim olmasını istediğimiz yatak odamız için mobilyaları doğru konumlandırmak gerekir. Peki bunu nasıl yapabiliriz?

İlk iş olarak tarzınızı ortaya çıkarmalısınız. Ne tarz mobilyayı seversiniz, hangi stil sizi yansıtır, ilk önce bunu yakalamanız gerekir. Bunun içinse farklı yatak odası takımlarını incelemeniz size yardımcı olacaktır.

Mabel Yatak Odası Takımı

“Gittiğim her yerde gözlerin üzerimde olmasını isterim” diyenlerden misiniz? Şatafata, süse, ışıltıya düşkün müsünüz? Gecenin karanlığında parlayan o tek yıldız eğer sizseniz Mabel yatak odası takımı tam da size göre.

İnce şerit şeklinde aşağı doğru süzülen çizgilerle gardırop, komodin ve şifonyerin tüm klaslığı odanıza yansır. Üzerindeki rose renk aynalı kulplarla da son derece şık bir görüntü oluşturmaktadır. Yataktan büyük ve maksimum seviyede ince olan karyola, son derece sadedir. Karyola başlığının spor tarzda olması, takımı çok fazla göz alıcı olmasından kurtarıp, tüm ilginin gardırop, şifonyer ve komodinlerin üzerinde olmasını sağlar. Işıltılı ve göz alıcı bir tarz, spor bir karyola başlığıyla match edilip klas bir stil ortaya çıkarmış bu model spordan da şıklıktan da vazgeçemeyenler için ideal.

Diamond Yatak Odası Takımı

Gösterişten uzak, sadeliğiyle huzur veren Diamond yatak odası takımı, tüm modernliğinizi odanıza yansıtıyor. Gardıropta bulunan ful ayna tasarımı, kesintisiz bir görsel şölen sunmaktadır. Gardırop, komodin ve şifonyer de bulunan asimetrik şekiller, sadeliğe modern tarzda bir hareket katmaktadır. Baza yatak ve yatak başlığı modern kumaştan oluşmaktadır. Yatağın başlığı, komodinleri de kapsayacak şekilde geniştir. Bu tasarımda yatak, komodin ve duvar bir bütünlük yakalamaktadır.

Diamond yatak odası takımındaki şifonyer, tıpkı gardıroptaki gibi asimetrik şekiller içermektedir. Yatak ve başlık tasarımındaki sadeliği, şifonyerin modern tasarımıyla harmanlayıp, yatak odasında ferah bir görüntü oluşturmaktadır.

Juliet Yatak Odası Takımı

İçerisinde hem ışıltıyı hem de yalınlığı barındıran bu yatak odası takımı, bir yanı gösteriş diğer yanı sadelikten olanların tercihine uygun özellikler barındırıyor.

Gardırop, şifonyer, komodin ve yatak başlığında belli ölçülerde ayna bulunmaktadır. Aynalar sayesinde klasik bir tarz yakalayan Juliet yatak odası takımı aynaların üzerinden geçen asimetrik çizgiler sayesinde klasikliğinin yanına, bir parça modernlikte eklemektedir. Yatak başlığı; yarı ayna ve yarı kumaştan oluşmaktadır. Bazasının ve yatak başlığının bir parçasının kumaş olması, görsel açıdan yatağa bir bütünlük katmaktadır. Aynı zamanda, yatak başlığında her iki tarafta da bulunan aynalı kısımdaki gold aydınlatmalar, ekstra abajur alma durumunu ortadan kaldırıp şık bir görüntü ortaya koymaktadır.

Gösterişi azaltmak adına gardırop, komodin, şifonyer ve yatak başlığında ahşap renkli desenler kullanılmıştır. Şifonyerin çekmeceleri aynalı, geri kalan kısmı ahşaptan oluşmaktadır. Çekiciliği ve ışıltıyı tevazuyla yansıtan Juliet yatak odası takımı, siz kıymetli müşterilerimizin tercihi için stoklarımızda yerini alıyor.

Doğru Mobilya Yerleşiminde Dikkat Edilecekler

Yatak odası takımlarını incelediniz ve tarzınızı belirlediniz. Bunlara dikkat ederken aynı zamanda mobilyanın kalitesine de önem vermelisiniz. Önem vermediğiniz takdirde ilerleyen zamanlarda pişman olma ihtimaliniz yükselecektir. Mobilya seçimi yaparken, odanızın ölçüsüyle eşyaların ölçüsünün tutmasına özen gösterin. Seçtiğiniz mobilyalara uygun olacak şekilde odanızın duvar rengini seçebilirsiniz. Soft ve toprak renkleri hemen hemen her renge uyum sağlayabildiği için bu tonları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda son dönemde favori olan, bir tek duvarı farklı renge boyama seçeneğini de göz ardı etmeyin. Soft veya toprak rengi olan odanıza farklı hava katacak ve patlatacaktır. Tek bir duvar için renk kullanmak istemezseniz; taş desenler ya da çıta gibi objelerle de odanızda marjinal bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Halı ve perde seçimini de atlamamanız gerekmektedir. Bunun için de renk uyumunu dikkate almalısınız. Odanızdaki her eşyanın, kullandığınız her objenin rengi farklı olduğunda hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Eşyaların rengini eşit şekillerde uyumlu seçmeniz gerekmektedir. Örneğin; halınızla perdenizin renk uyumu birbirine yakın ise nevresim takımınızla fon perdeniz uyumlu olmalıdır.

Yatak odanızı aydınlatmaktan kaçınmayın. Kullanmasanız bile abartmamak şartıyla değişik aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Sadece abajur yetmez. Odanızın bir köşesine lambader ya da yatağınızın üstünde yanan küçük spot lambalar işinize fazlasıyla yarayabilir. Odanızı tamamlayacak son parçaları da eklemeyi unutmayın. Duvarınıza asacağınız birkaç küçük tablo veya bir göz alıcı büyük tablo olabilir. Komodinlerin ya da şifonyerin üzerinde duran bir saat, vazo veya yapay çiçek… Bu eşyalar küçük gibi görünseler de bir odayı tamamlayan nadide parçalardandır.

Yatak odasında doğru mobilya konumlandırma işlemi yaparken, önceliğiniz her zaman tarzımızı belirlemek ve ona göre mobilya seçimini yapmak olmalıdır. Geri kalan parçaları yavaş yavaş seçtiğiniz mobilya tarzına uygun olarak tamamlamanız daha kolay olacaktır. Unutmayın, büyükten küçüğe gitmek, bu gibi durumlarda her zaman daha fazla işe yaramaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir