Blog

Doğru Televizyon Nasıl Konumlandırılmalı?

Doğru Televizyon Nasıl Konumlandırılmalı?

Evimiz, kendimizi en rahat hissettiğimiz alanımızdır. Kendimizi en özgür ve en güvende hissettiğimiz yer yine evimizdir. Evimiz için yaptığımız mobilya seçimlerimiz iç dünyamızı yansıtma biçimimizdir. Seçtiğimiz bu özel eşyaları yerleştirme yani dekorasyon ise enerjimizi etkileyen en önemli unsurdur. Dekorasyonda yaptığımız doğru hamleler bizleri daha mutlu, daha rahat, daha enerjik ve daha sakin hissettirir.

Oturma odamız, dışarda tüm gün çalıştıktan sonra yorgun argın döndüğümüzde dinlenme ihtiyacımızı karşıladığımız alandır. Stresli ve yoğun geçen bir günün ardından oturma odasında ayaklarımızı uzatıp dinlendiğimiz an kendimizi en rahat hissettiğimiz anlardan biridir. Bu anı da çoğunlukla televizyon seyrederek geçirmeyi tercih ederiz. Televizyon hayatımıza girdiğinden beri oturma odası dekorasyonlarını şekillendiren unsur haline gelmiştir. Artık oturma odaları televizyona göre belirleniyor, televizyonun yerine göre diğer eşyalar konumlandırılıyor. Bu noktada doğru televizyon ünitesi kullanımının önemi artıyor. Peki doğru oturma odası dekorasyonu için en doğru televizyon ünitesi nasıl seçilir?

Öncelikle tarzınızı yansıttığınızdan emin olmalısınız. Seçtiğiniz eşyalara bakınca “Bu, benim!”  Diyebilmesiniz. Ne tarz eşyalar sizi yansıtıyor? Hangi eşyaları etrafınızda görmek size huzur veriyor? Hangi eşyaları görmek sizi mutlu etmiyor? Bunlara karar vermelisiniz. Sonrasında size en çok yakışan doğru televizyon ünitesini satın alarak oturma odanızın dekorasyonunun ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz.

Elisso Duvar Ünitesi

Şıklığından ödün vermeyenler için tam bir tasarım harikası olan Elisso duvar ünitesi, zarafetiyle görenleri büyülüyor. Sade ve şık görünümünün yanında etkileyici detaylarıyla bir bakanı bir daha baktırtıyor. Antrasit ve gümüş renk detayları ile modern uyumu yakalıyor. Mdf ve yonga levha ile güçlendirilmiş olan tasarımı daha uzun kullanım ömrü sağlıyor. Üzerindeki gümüş renk aynalı kulplar ve ayakları ile mobilyalarınıza ahenk katıyor. Üzerindeki dolapları ile sizlere saklama alanı sunuyor. Kitaplığı ile de daha tamamlayıcı bir görüntü sunuyor. Gözlerinizi yormayan ve dikkat çekmeyen renk tasarımı ile eşsiz bir televizyon keyfi sürmenizi sağlıyor. Bu model şıklığını ve sadeliğini mobilyalarına yansıtmak isteyenler için ideal.

Juliet Duvar Ünitesi

“Şıklığı severim ama klas olmak benim için daha önemli.” diyenlerden misiniz? O zaman Juliet duvar ünitesi tam size göre. Klas tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir model.

Bir yanı şık diğer yanı klas olanların hayır diyemeyeceği bu model, asimetrik çizgileri ile klasikliğine modern bir hava katıyor. Renk tonlarında uyum ve ağırlığı ile kendine hayran bırakıyor. Bir kısmı ahşap malzemeden yapılan bu ünite diğer kısmındaki aynalı detayı ile zamansız bir şıklık sunuyor. Kullanım alanı olarak raf ve dolap imkanı sağlıyor. Gold renk kulp detayları ile şıklığını tamamlıyor. Hafızalarda yer etmek isteyenlerin hayır diyemeyeceği bir tasarım olarak keyifli bir televizyon zevki sunuyor.

Gloria Duvar Ünitesi

Gösteriş ve şatafatı sevenleri kendine aşık edecek bir model olan Gloria duvar ünitesi tasarımıyla göz kamaştırıyor. Zarafetini gösterişli tasarımıyla taçlandıran bu model ile en huzurlu saatlerinize daha huzur katacaksınız.

Göz alıcı renkleri ile güzelliğini tamamlayan bu televizyon ünitesi, üzerindeki şömine görünümü ile oturma odanızın en şık parçası olmaya hazır. Gold renk çizgili dolap kapağı tasarımı ile şatafat ve şıklığı bir arada sunuyor. Göz alıcı renkleriyle akıllarda yer ediyor. Şık raflarıyla tasarımını tamamlayan bu televizyon ünitesi ile oturma odanıza bambaşka bir hava katacaksınız.

Oturma Odası Dekorasyonunda Doğru Televizyon Konumlandırma

Oturma odası dekorasyonlarının temel noktası doğru televizyon konumlandırmadır. Peki televizyonu doğru bir şekilde konumlandırmak nasıl olmalı? Bunun için birkaç temel unsur bulunmaktadır.

İlk olarak doğru ışık planı yapmalısınız. Oturma odası dekorasyonu yaparken televizyonu yerleştirirken ışığı direkt olarak almamasına dikkat etmek gerekir. Bu konuda sinema salonları örnek olarak düşünülebilir. Göz alıcı olmayan ışıklar televizyon izleyerek geçirdiğimiz zamanı daha verimli hale getirir. Aydınlatma saklanmış ampullerle ve sarı ışıkla yapılabilir. Aydınlatmalı televizyon üniteleri de bunun için iyi bir seçimdir. Juliet duvar ünitesi aydınlatmalı tasarımıyla ışığı önemseyenler için şık bir tercih olabilir.

İkinci unsurda ise değişime açık olmak bulunuyor. Hayatımızın her alanında olduğu gibi oturma odamızda da ihtiyaçlarımız farklılaşabilir. Ev halkının ihtiyaçları uyum içerisinde olmayabilir. Bu unsurlar göz önüne alındığında dekorasyonda dikkat edilmesi gereken unsur olarak değişime açık olmak geliyor. Yani keskin ve net parçalardansa farklı parçalarla da ahenk sağlayabilecek, gerektiğinde değiştirilebilecek özgün parçalar tercih edebilirsiniz. Bu hem eşyalarınızın kullanım ömrünü uzatır hem de dekorasyonunuzda kendi tarzınızı yansıtmanızı kolaylaştırır. Elisso duvar ünitesi bu noktada iyi bir seçim olabilir.

Son olarak da saklama alanı sunan ama saklama alanı ortada olmayan eşyalar seçmelisiniz. Bu, oturma odanızda dağınık bir görünüm oluşmasını engeller. Gizli saklama alanları ile aynı anda hem minimal bir dekorasyon sağlayabilir hem de kendinize daha çok muhafaza alanı oluşturabilirsiniz. Gloria duvar ünitesi sizlere daha çok saklama alanı sunuyor.

Doğru televizyon konumlandırma işleminde önceliğiniz tarzınıza uygun olması ve rahat bir kullanım sağlamasıdır. Bunun için uygun mobilyalar seçmelisiniz. En önemli parçayı doğru seçtiğinizde diğer parçalar ilk seçiminize göre şekillenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir